Grafenową żarówkę kupimy jeszcze w tym roku!

Grafenowa żarówka powstała na po części Uniwersytecie w Manchesterze i w laboratoriach kanadyjskiej firmy Graphene Lightning - jednym z jej szefów jest Colin Bailey, zatrudniony również na Uniwersytecie Manchester.

Grafenowa żarówka ma zużywać o 10% mniej energii i mieć trwalszą konstrukcję w porównaniu do żarówek typu LED. Do tego, jej twórcy zapewniają, że będzie też tańsza, gdyż w procesie produkcji część materiałów pochodzi z recyklingu.

Nowy typ żarówki, dzięki właściwościom grafenu o wiele skuteczniej przewodzi zarówno ciepło, jak i elektryczność. Do tego wygląda też, jak tradycyjna, żarowa żarówka, co dla niektórych będzie dodatkowym plusem.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli Graphene Lightning, żarówka wykonana z grafenu będzie jednym z pierwszych grafenowych produktów „masowego użytku”, które pojawią się w naszych domach i mieszkaniach.

0
Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.