IEM 2015: Pierwsze mistrzostwa Polski w BRAWL

Przez trzy dni gracze, którzy przybyli na to święto e-sportu, mogli rywalizować w BRAWL -imprezową grę krakowskiego studia Bloober Team. Jednocześnie był to sprawdzian przed oficjalną premierą gry.

Zwycięzcą turnieju BRAWL został Daniel Kaiser. Z turnieju odpadli faworyci – zwycięzcy imprez organizowanych w ramach BRAWL Party Tour, którzy gromadnie wzięli udział w mistrzostwach. Daniel w nagrodę otrzymał konsolę Xbox One oraz tytuł Pierwszego Mistrza Polski w BRAWL. Oto co mistrz powiedział o grze:

BRAWL to prosta, ale bardzo dynamiczna gra. Łączy zróżnicowanie bohaterów z gier typu MOBA z klasyczną rozgrywką oldschoolowego Bombermana. Zarówno ludzie liczący na poważne wyzwania w walkach 1v1, jak i ci cieszący się bardziej casualową rozgrywką, znajdą tu coś dla siebie. Udział w turnieju był dla mnie cennym doświadczeniem. Cieszę się, że mogłem sprawdzić swoje umiejętności błyskawicznego podejmowania decyzji oraz refleks w pierwszych mistrzostwach Polski w grze BRAWL.”

Ponadto w ostatnim dniu Intel Extreme Masters odbył się finał turnieju cosplayowego, zorganizowanego przez BenQ wespół z Bloober Team. Zwyciężył Tomas Zachar ze Słowacji. Jury najwyżej oceniło jego strój Garena z popularnej gry League of Legends. W nagrodę będzie mógł zaprojektować nową postać do gry BRAWL. Dodatkowo otrzymał 1000 złotych w gotówce na przygotowanie stroju tej postaci, która stanie się 9 grywalnym bohaterem.

Produkcja studia Bloober Team była jedyną polską grą prezentowaną na IEM. Po sporym zainteresowaniu publiczności można mieć cichą nadzieję, że w przyszłości ten tytuł wpisze się większymi literami na arenie e-sportowej.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.