Microsoft zmierzy się z pozwem zbiorowym

Microsoft będzie musiał zmierzyć się w amerykańskim sądzie z wystosowanymi w trybie zbiorowym oskarżeniami o wadę techniczną w Xboksie 360, która powodowała uszkadzanie płyt optycznych znajdujących się w napędzie, mimo prawidłowego korzystania z konsoli.

Grupa użytkowników Xboxa 360 twierdzi, że wada techniczna napędu optycznego konsoli Xbox 360 powoduje uszkadzanie płyt z grami przy najmniejszych wibracjach otoczenia. To powoduje, że rys na płytach jest coraz więcej a z czasem te stają się nieużywalne, mimo prawidłowego użytkowania konsoli.

Zarzuty postawiono już w 2012 roku, ale w wyniku konfliktu kilku różnych ekspertyz prawnych wzajemnie się wykluczających proces ruszy dopiero teraz. Microsoft twierdzi, że zarzuty są bezpodstawne. Przypomina też, że „zawsze bierze skargi użytkowników na poważnie”, a dowodzić miała tego wielka wymiana konsol Xbox 360, gdy okazało się, że pierwsze jej partie produkcyjne miały wadliwy procesor graficzny.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.