Microsoft znowu atakuje patentami

Firma Microsoft złożyła pozew patentowy przeciwko japońskiej Kyocerze. Jego zdaniem, telefony z serii Duraforce, Hydro i Brigadier naruszają siedem należących do niego patentów. Szykują się wysokie odszkodowania?

Telefony z serii Duraforce, Hydro i Brigadier rzekomo naruszają siedem należących do Microsoftu patentów związanych z usługami geolokalizacyjnymi i wiadomościami tekstowym. Prawnicy z Redmond, jak twierdzą, „chcieliby załatwić sprawę polubownie”, ale też do czasu wyjaśnienia sprawy domagają się zakazu sprzedaży telefonów Kyocery na terenie Stanów Zjednoczonych.

Kyocera nie odniosła się do stawianych zarzutów. Warto jednak wspomnieć, że podczas zakończonych niedawno targów MWC 2015 w Barcelonie zaprezentowała swój prototypowy smartfon z Windows. Nie wiadomo, czy powyższy konflikt prawny wpłynie na wprowadzenie tego urządzenia na rynek.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.