Momento Pearl – wspomnienia zaklęte w perle z NFC

Większość inteligentnej biżuterii skupia się na ochronie użytkownika lub funkcjach monitorujących kondycję fizyczną. Momento Pearl zaś opiera się na prostym rozwiązaniu pozwalającym zatrzymać przy sobie głos ukochanej osoby.

Zegarki, kolczyki, naszyjniki – niektóre części naszej biżuterii mają dla nas szczególne znaczenie. To te, które podarowali nam nasi bliscy. Ich obecność przypomina nam o ukochanych osobach. Momento Pearl to próba połączenia technologii z sentymentalizmem.

Perła w białym lub czarnym kolorze wyposażona została w czujnik NFC. Zbliżając ją do smartfona usłyszymy nagrany wcześniej głos osoby, od której otrzymaliśmy prezent. Materiały nagrane przez rodzinę czy przyjaciół będziemy mieć w ten sposób zawsze przy sobie – na palcu, szyi czy uszach w formie eleganckiej biżuterii. Perły nie trzeba w żaden sposób ładować – nagrania przechowywane są oczywiście w chmurze, a nie w całej konstrukcji. Pomysł piękny i oryginalny – jak znalazł nie tylko na dzień kobiet.

Momento Pearl znajdziecie naKickstarterze. Najtańsza wersja biżuterii kosztuje tam 95$.
0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.