Pierwszy smartfon z systemem Dolby Atmos

Chociaż Dolby Atmos ma już prawie trzy lata, nadal niewiele kin w Polsce jest wyposażonych w ten standard, nie mówiąc już o użytkownikach domowych - nie każdy chce montować głośniki na suficie. Ale Lenovo właśnie przygotował swoją alternatywę - przynajmniej dla miłośników oglądania filmów i słuchania muzyki na smartfonie.

Lenovo A7000 to pierwszy smartfon, który wspiera najnowocześniejszy obecnie system dźwięku przestrzennego. Dzięki Dolby Atmos dźwięki mogą być umiejscawiane w określonej przestrzeni np. płynąć od góry lub przesuwać się z lewej strony na prawą. Przeniesienie technologii stricte kinowej do urządzenia mobilnego musiało być niełatwą sprawą. Czy uzyskany efekt jest wart zachodu na smartfonie? O tym będziemy mogli przekonać się jeszcze w tym miesiącu, gdy A7000 wjedzie do sprzedaży.

Co kryje w sobie jeszcze nowy smartfon Lenovo? Pod 5,5-calowym wyświetlaczem HD znajdziemy ośmiordzeniowy procesor MediaTek taktowany zegarem 1,5 GHz, 2 GB RAM-u i 8 GB pamięci wewnętrznej z opcją rozszerzenia. Oprócz tego znalazło się miejsce na 2 karty SIM, moduł LTE, akumulator o pojemności 2900 mAh oraz dwa aparaty o rozdzielczości 8Mpix i 5 Mpix. Smartfon waży 140 gramów, a jego cena została ustalona na 170 dolarów.

0
Źródło: gsmarena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.