Ruszają publiczne testy następcy Internet Explorera

Właśnie pojawiła się nowa kompilacja poglądowej wersji Windows 10. Nie licząc załatanych usterek, posiada ona tylko jedną nowość, ale za to bardzo istotną: zupełnie nową przeglądarkę internetową Microsoftu o nazwie Spartan.

Microsoft Spartan to nowy interfejs użytkownika i nowy silnik renderujący, a także bezpośredni następca Internet Explorera. Od dziś dostępny jest we wczesnej, poglądowej wersji, do testów, dla każdego użytkownika poglądowego Windows 10. Co ciekawe, Internet Explorer nie zniknie z Windows 10 i będzie tam dalej dostępny z uwagi na konieczność zachowania zgodności wstecznej z niektórymi aplikacjami webowymi.

Pierwsze funkcje, jakie możemy testować, to integracja z asystentką Cortana (niedostępne w Polsce), tryb odczytu, listę lektur, narzędzia deweloperskie i obsługę rysika oraz możliwość udostępniania stworzonych adnotacji.

Na razie nie działa menadżer pobierania, rozszerzenia i tryb offline listy lektur oraz jej synchronizacja.

Końcowa wersja przeglądarki zadebiutuje wraz z końcową wersją Windows 10.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.