Tak miała wyglądać następna wersja Windows Phone

Microsoft po przejęciu w połowie ubiegłego roku działu mobilnego Nokii anulował jeden z jej projektów, mający być następcą Lumii 1020. Telefon ten miał być wyposażony w dodatkowy zestaw czujników i nową wersję Windows Phone, którą prezentujemy poniżej.

Nokia „Goldfinger” to telefon, który miał wykorzystywać czujniki zbliżeniowe do precyzyjnego określania pozycji palca zanim ten dotknie wyświetlacz dotykowy i dopasowaną do tej funkcjonalności wersję Windows Phone z modułem, który Microsoft nazywał „3D Touch”.

Moduł ten miał być dostępny również dla twórców aplikacji i pozwalać na rozwijanie kafelków na podgrupy wyświetlające związane z nimi dodatkowe informacje. Niestety, nigdy nie widzieliśmy działania tego mechanizmu w praktyce aż do dziś: serwis WindowsBlogItalia zdobył slajdy z wewnętrznych prezentacji Microsoftu, opisujących tę funkcję.

Nie jest jasne, czy projekt 3D Touch został zarzucony całkowicie, czy też czeka na realizację w bliżej nieokreślonej przyszłości.

0
Źródło: Windows Central
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.