Turnikit – smartfonowa przystawka dla obiektywów Canona i Nikona

Wraz ze zwiększającą się ciągle rozdzielczością aparatów cyfrowych w naszych smartfonach, zwiększyła się też popularność mobilnej fotografii. Na rynku pojawiły się soczewki dodające nowe efekty oraz bezprzewodowe obiektywy. Pierwsze nie są tak zadowalające pod względem jakości jak te drugie, jednak cena mobilnych obiektywów może odstraszać. Turnikit jest swego rodzaju kompromisem.

Gadżet ten jest smartfonową obudową, do której w łatwy sposób możemy przymocować obiektywy Nikona i Canona (modele nie wymagające zasilania). Dzięki temu cyfrowy aparat zyskuje znacznie większe możliwości.

Kwestią do rozważenia pozostaje sprawa wygody użytkowania. Tu smartfon przegrywa z lustrzanką, ale z drugiej strony taki zestaw jest znacznie lżejszy i zajmuje mniej miejsca w torbie. Obiektywy mogą nam też posłużyć nie tylko do robienia ciekawych ujęć, ale też do kręcenia filmów. Na razie Turnikit przygotowany jest tylko z myślą o iPhonie 6 i 6 Plus, ale jeśli kampania na Kickstarterze się powiedzie twórcy może pokuszą się o konstrukcje pasujące do innych modeli smartfonów. Za gadżet zapłacimy 109 dolarów,a jego wysyłka rozpocznie się w sierpniu.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.