Twitter dyskryminuje użytkowników Tora

Wygląda na to, że Twitter na poważnie chce się wziąć za moderację nieodpowiednich treści publikowanych na jego łamach. By móc zachować kontrolę nad wpisami, wprowadził nowy wymóg dla użytkowników sieci Tor.

Twitter umożliwia użytkownikom logowanie się za pomocą ich numeru telefonu lub wykorzystanie go do dwustopniowego uwierzytelniania tożsamości. Nigdy jednak jego podawanie nie było obowiązkowe… do tej pory. Teraz od tej reguły wyłączeni są użytkownicy sieci Tor, którzy muszą podać ów numer przy zakładaniu nowego konta.

Sieć Tor powstała, by utrudnić lub uniemożliwić fizyczne namierzenie jej użytkowników. Wykorzystują ją zarówno przestępcy, jak i osoby dbające o swoją prywatność. Twitter nie jest w stanie banować ze swojej platformy użytkowników Tora, więc postanowił banować ich numery telefonów, które są weryfikowane.

Problem w tym, że osoby korzystające z Tora prędzej zrezygnują z Twittera niż z tej sieci…

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.