Unreal Engine 4 chwali się nowymi możliwościami [wideo]

Z okazji GDC wielu developerów przygotowało podsumowanie swojego portfolio. Producenci silników takich jak Unity czy CryEngine prześcigają się w oszałamiających graficznie prezentacjach. I choć większości z tych efektów specjalnych nie zobaczymy w grach (bo i jakaż maszyna musiałaby to uciągnąć?) to i tak całkiem miło się ogląda.

Tym razem zamiast skupiać się na przeglądzie nowych gier, które będą oparte na UE4 twórcy postawili na prezentacje udoskonalonych funkcji. Czwarta wersja silnika umożliwia tworzenie realistycznie wyglądających otwartych światów, kadrów z zaawansowaną głębią ostrości czy perfekcyjnych światło-cieni. Pod względem samego interfejsu także uczyniono zmiany – twórcy otrzymują bogaty pakiet narzędzi debugujących oraz służących do poprawy animacji. Możliwy jest także podgląd VR oraz implementacja „wspomagaczy” od Nvidii – PhysX czy Apex Clothing.

Czwarta wersja silnika została w tym miesiącu udostępniona za darmo dla wszystkich.

0
Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.