Volvorii, czyli szpilki z ekranem e-ink

Technologia nie pierwszy raz łączy się z modą. Mamy koszulki dla sportowców wyposażone w sensory, buty liczące kroki czy biżuterię, która ochroni nas przed napastnikiem. Tym razem projektanci postanowili stworzyć szpilki, które na życzenie zmienią swój wygląd.

Na Indiegogo wystartował właśnie litewski projekt, który z pewnością docenią kobiety posiadające stosy szpilek na różne okazje. Volvorii to buty posiadające wbudowany, giętki wyświetlacz typu e-ink, na którym to w zależności od potrzeb będziemy mogli zmieniać wzorek. E-tusz ma oczywiście swoje ograniczenia – nie poszalejemy tu z kolorystyką. Ale będziemy mogli bardziej spersonalizować obuwie. Raz ciemniejszy pasek, raz zabawny wzorek, innym razem klasyczny, gładki profil. Zmian dokonamy oczywiście z poziomu aplikacji na smartfonie (w szpilkach znajduje się moduł Bluetooth).

Buty będziemy musieli podładowywać co parę miesięcy, co nie powinno być problematyczne. Gorzej, że taki ekranik jest podatny na uszkodzenia. W konfrontacji z deszczem takie szpilki prawdopodobnie uległyby „uszkodzeniu”. Ich cena na ten moment wynosi 249 dolarów. Jeśli twórcy zbiorą 50 tys. dolarów Volvorii trafi na rynek w grudniu tego roku.

0
Źródło: Indiegogo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.