Xiaomi Yi: lepsza i tańsza od GoPro Hero?

Chiński gigant Xiaomi zaprezentował właśnie swoją mini-kamerę Xiaomi Yi Action Camera. Sprzęt jak na razie dostępny jest tylko w Chinach i nie wiadomo, czy kiedykolwiek oficjalnie pojawi się w Europie, jednak jego specyfikacja zrobiła na nas ogromne wrażenie.

16-megapikseli, nagrywanie 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p, 64GB wbudowanej pamięci wewnętrznej i matryca Exmor R CMOS produkcji Sony robią wrażenie. Yi jest także wodoodporna (do 40m głębokości) i dzięki specjalnej aplikacji pozwala na zdalne sterowanie za pomocą smartfona.

Niestety nie udało nam się znaleźć żadnych pokazowych nagrań wykonanych za pomocą Yi, przez co nie do końca jesteśmy przekonani, co do jakości filmów nagrywanych sprzętem za 240zł, jednak sami przyznacie – taka specyfikacja sprawia dość pozytywne wrażenie (i jest lepsza od komponentów zastosowanych w GoPro Hero, który kosztuje trochę więcej). Miejmy nadzieję, że Xiaomi już niedługo udostępni jakieś filmy nagrane kamerą Yi.

Powiązane treści:

Kamera sportowa Sony – jaką wybrać?

0
Źródło: theverge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.