Darmowy Windows 10? Niby tak, ALE…

Microsoft potwierdza w oficjalnych komunikatach, że udostępni Windows 10 jako darmową aktualizację wszystkim, nawet piratom. Dodał jednak, że nie czyni to systemu operacyjnego takim o właściwej licencji.

Wczorajszy news na temat darmowej aktualizacji do Windows 10 z pirackich Windows 7 i Windows 8.1 wywołał niemałe zamieszanie. Microsoft potwierdza, że każdy użytkownik zostanie za darmo zaktualizowany do najnowszej edycji tego systemu, zwiększając tym samym ilość jego użytkowników, co ma zwiększyć ich bezpieczeństwo, komfort, a deweloperom dać więcej powodów do tworzenia aplikacji na ten system.

Jednak wbrew temu o czym wczoraj informowaliśmy, aktualizacja pirackich Windows do „Dziesiątki” nie czyni ich legalnymi, licencjonowanymi systemami operacyjnymi. Użytkownik nadal będzie musiał wydać pieniądze, by ów system zalegalizować. Microsoft nie mówi tego wprost, ale sugeruje, że będą organizowane z tej okazji akcje promocyjne.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.