66-latek gra w Dota2 z zalecenia lekarza

Gdy o grach wideo mówi się w kontekście zdrowia, raczej nie słyszy się wielu pochwalnych słów. Siedzenie przed komputerem niszczy wzrok, wpływa na postawę itp. Ale to także doskonały trening dla naszego mózgu.

Wiele starszych osób po przejściu na emeryturę traci zapał do wszystkiego. Snucie się po domu dzień po dniu i brak większych zajęć negatywnie wpływa na rozwój zdolności umysłowych. Kiedy ten 66-letni Filipińczyk zauważył, że zaczyna popadać w odrętwienie, a jego umysł nie jest już tak sprawny jak kiedyś udał się do lekarza po radę. Ten zaś zalecił mu nie tylko granie w gry komputerowe, które zmniejszą jego poziom stresu i rozruszają szare komórki, ale wręcz namówił go na konkretny tytuł.

Zamiast Mahjonga podsunął mu Dota 2. Staruszkowi gra bardzo przypadła do gustu i każdego ranka przychodzi do kawiarenki internetowej i walczy z graczami z całego świata przez cały dzień – robiąc sobie tylko przerwy na posiłki. Mężczyznę spotkał w kafejce szef organizacji e-sportowej z Filipin podczas turnieju Dota 2, dzięki któremu ta historia wyszła na światło dzienne.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.