Android olewa Apple. Dosłownie. Na Google Maps

Zarówno dzięki Google Maps, jak i Street View, dokonano już wielu ciekawych odkryć, często mających duże znaczenie np. dla archeologii. Ale na Google Maps można znaleźć również inne, zaskakujące rzeczy.

Dziwna sprawa. Dziwne jest przede wszystkim to, że w tym przypadku nie mamy do czynienia z dowcipem typu zdjęcie majtek i wypięcie pewnej części ciała na widok samochodu Google rejestrującego ujęcia do Street View, ale obrazkiem, który widać na oficjalnej mapie Google (również w wersji mobilnej). Obrazek znika w momencie, gdy przełączymy mapę na widok satelitarny, więc jeśli ktoś sądził, że to rozległy trawnik o bardzo specyficznym kształcie, to nie – to nie jest trawnik, łąka, żywopłot, las ani nic w tym stylu. Mapa pokazuje okolice miejscowości Rawalpindi (Pakistan).

Wymowa obrazka jest bardzo jednoznaczna. Logo tworzonego przez Google systemu Android, logo firmy Apple, a pomiędzy nimi zachodzi określona interakcja…

Jeśli chcecie przekonać się sami, jak wygląda ten niezwykły fragment mapy, kliknijcie na ten link. A jeśli Google usunie ten obrazek, zawsze możecie obejrzeć go na zrzucie ekranowym prezentowanym w tym newsie:

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.