Build 2015: Office 365 zachwyca funkcjonalnością dzięki dodatkom zewnętrznych developerów

Podczas trwającej właśnie konferencji Microsoftu poświęconej nowym rozwiązaniom programistycznym i oprogramowaniu pokazano nam namiastkę tego, czym będzie Office 365 - platformą, której możliwości ograniczone zostaną wyłącznie wyobraźnią developerów.

Przyszłość pakietu Office Microsoft widzi w integracji z zewnętrznymi aplikacjami. Bez względu na rodzaj urządzenia, na którym będziemy używać pakietu – czy to komputer, czy to smartfon, czy iPad – otrzymamy takie same możliwości. Wsparcie zewnętrznych apek zwiększy niesamowicie produktywność Office’a.

Przykładowo zaprezentowano aplikację od LinkedIn, która proponować będzie kontakty z osobami, z którymi ostatnio na portalu użytkownik dokonywał interakcji. Uber z kolei przygotował apkę zintegrowaną z kalendarzem Outlooka. Wystarczy wpisać informacje na temat podróży do kalendarza, by ten nie tylko przypomniał nam o zamówieniu taksówki, ale też przesłał dane bezpośrednio do smartfonowej wersji Ubera podając naszą lokalizację i docelowe miejsce trasy.

A to przecież tylko garstka przykładów. Importowanie danych z innych aplikacji takich jak Flickr, Instagram, Facebook – z których wszyscy na co dzień korzystamy znacząco będzie mogło ułatwić pracę.

0
Źródło: Konferencja Microsoftu
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.