GoPro podąża za trendem i wchodzi na rynek VR

W prezentowanym przez nas ostatnio raporcie sklepu Agito czarno na białym widać, że GoPro cieszy się także i w Polsce dużym powodzeniem. Firma nie zamierza jednak spoczywać na laurach i urozmaica swoją ofertę - tym razem nie chodzi o gogle VR, a o odpowiednie oprogramowanie.

GoPro kupiło francuską firmę Kolor, która specjalizuje się w tworzeniu i udostępnianiu 360-stopniowych panoram. Dzięki oprogramowaniu posiadacz kamerki GoPro nie tylko nagra swoje wyczyny sportowe czy piękne widoki, ale też złoży z nich wartościowy materiał, który reszta świata obejrzy nie tylko w przeglądarce, ale też w goglach VR pokroju Google Cardboard.

Z myślą o tych ostatnich urządzeniach udostępniono już aplikację Kolor Eyes 360° na smartfony z Androidem i iOS, która umożliwia oglądanie w rozdzielczości 4K panoramicznych, interaktywnych filmów w rodzaju tego zamieszczonego powyżej zmontowanego przez GoPro.
0
Źródło: TheNextWeb
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.