LG zdradza plany Apple. 8K jeszcze w tym roku?

Pod koniec zeszłego roku zobaczyliśmy nowy model iMaca z 27" monitorem Retina 5K, wyświetlającym obraz w rozdzielczosci 5120x2880px. Takie parametry szybko sprawiły, że nowy iMac zaczął być ceniony w środowisku osób edytujących materiały wideo i obrabiających grafikę. Okazuje się, że nowy iMac może być jeszcze lepszy.

Jeśli to prawda, to miała trafić do wiadomości publicznej jeszcze przez jakiś czas, jednak od czego są wpadki? Konkretnie chodzi tu o informację prasową, opublikowaną prez LG Displays, w którym znajduje się następujące zdanie:

Apple ogłosiło, że w tym roku ukaże się „iMac 8K” z wyświetlaczem o super-rozdzielczości.

Apple oczywiście jeszcze niczego nie ogłosiło, jednak gigant z Cupertino z pewnością zainteresował się rozdzielczością 8K nie mniej, niż zrobiły to takie firmy, jak właśnie LG, która podczas tegorocznych targów CES zaprezentowała swój telewizor, wyświetlający obraz w 8K, chodzi konkretnie o LG 8K Color Prime Ulra HDTV.

Do tej pory mówiło się, że wyświetlacze 8K pojawią się na rynku dopiero za rok. Kto wie, może Apple chce zacząć wyścig trochę wcześniej?

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.