Microsoft będzie zatrudniał autystyków na pełen etat

Już w przyszłym miesiącu gigant z Redmond uruchomi pilotażowy program rekrutacyjny, którego celem jest zwiększenie różnorodności wśród pracowników. "Nasi klienci są zróżnicowani i my sami też musimy tacy być" - mówi Mary Ellen Smith, wicedyrektorka działu operacji w firmie Microsoft.

Smith, która sama wychowuje syna z autyzmem, obwieściła na blogu Microsoftu, że od maja dzięki współpracy z agencją zatrudnienia Specialisterne specjalizującą się w dostarczaniu ofert pracy osobom zmagającym się z autyzmem, firma rozpoczyna pilotażowy program rekrutacyjny. Dzięki niemu (początkowo) 10 autystyków znajdzie zatrudnienie na pełen etat w siedzibie głównej Microsoftu.

Osoby z autyzmem niosą z sobą siłę, której Microsoft potrzebuje. Każda z tych osób jest inna – niektóre mają niesamowitą zdolność do zapamiętywania bardzo szczegółowych informacji, niektóre są świetne w matematyce, czy kodowaniu. To talenty, które chcemy rozwijać w naszej firmie.” – mówi Mary Ellen Smith.

Microsoft jest korporacyjnym liderem starającym się nie od dzisiaj pomagać autystykom. Od 2001 roku wspiera terapie dla dzieci i edukuje swoich pracowników w zakresie tej tematyki. Jego śladem podążają też Apple, Intel, Cisco, Oracle i Qualcomm.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.