Microsoft chce świadczyć… usługi finansowe?

Microsoftowy Portfel nie spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród partnerów, pozostając niszową usługą. Gigant z Redmond nie zamierza jednak poddać się Google'owi i Apple'owi bez walki, powołuje całą nową firmę, która najprawdopodobniej zajmować się będzie płatnościami mobilnymi.

Właśnie powstała nowa, należąca do Microsoftu firma. Nazywa się Microsoft Payments i choć jej działalność pozostaje nadal tajemnicą, nietrudno odgadnąć jaki może być jej cel. Wszyscy twórcy mobilnych systemów operacyjnych oferują własną platformę finansową, taką jak Apple Pay, Portfel Google czy Samsung LoopPay.

Microsoft najprawdopodobniej zdaje sobie sprawę, że mobilne płatności, choć jeszcze nadal raczkują, to przyszłość rynku i nie zamierza być pozostawiony w tyle. To, jak zamierza zdobyć popularność i zaufanie partnerów pozostaje jednak, na razie, tajemnicą.

0
Źródło: Faisal Khan
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.