Na Oculus Rifta jeszcze sobie poczekamy

Oculus Rift rozpoczął trend na gogle VR. Machina, która zaczęła napędzać cały rynek wirtualnej rzeczywistości nie jest jednak gotowa na oficjalną premierę.

Przy okazji zamknięcia pierwszego kwartału fiskalnego Facebook poinformował, że nie mamy co liczyć na to, że zobaczymy premierę Oculus Rifta w tym roku:

„Na rok 2015 nie ogłosiliśmy żadnych planów wdrożenia sprzedaży Oculus Rifta. Sprzęt nadal jest w początkowej fazie rozwoju i jest jeszcze za wcześnie by mówić o jego zatowarowaniu w sklepach”.

Póki komercyjna wersja Oculusa nie wejdzie do sprzedaży zainteresowani dalej mogą kupować urządzenie w wersji developerskiej. I choć wcześniej wyglądało na to, że Facebook wprowadzi swoje gogle VR jeszcze w tym roku, to być może z uwagi na pojawienie się nowego, groźnego konkurenta w postaci HTC Vive firma zamierza odwlec premierę do czasu, aż nie pozna więcej szczegółów na jego temat.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.