Przeglądarka internetowa od BitTorrent gotowa do pobrania

W ubiegłym roku ekipa BitTorrent zapowiedziała swoją przeglądarkę internetową, której działanie opiera się na technologii P2P wykorzystywanej w sieciach torrent. Do tej pory dostęp do narzędzia wymagał specjalnego zaproszenia. Od teraz każdy zainteresowany może je już samodzielnie przetestować.

Pod względem wizualnym przeglądarka przypomina Chrome, ale jeśli wierzyć idei twórców Project Maelstrom będzie w stanie działać szybciej niż produkty konkurencyjne. Zamiast bowiem łączyć się z dużymi serwerami będziemy łączyć się z innymi użytkownikami. Jeśli będziemy mieć szczęście i będą oni także przeglądać tę samą stronę istnieje duża szansa, że wczytanie takiej witryny przebiegnie szybciej. Project Malestrom odczyta także dane z serwerów – program sam wybierze, którą metodę w danym przypadku zastosować.

Całość ma być przyjazna także dla developerów. Na swoim blogu ekipa BitTorrent pochwaliła się, że zainteresowanie ich przeglądarką wyraziło 10 000 twórców. Przeglądarka dostępna jest na razie tylko dla użytkowników systemu Windows. Możecie ją pobrać z tego linku.
0
Źródło: BlogBittorent.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.