Smartfony i tablety zdrożeją!

Polski sejm głosował wczoraj nad zmianami dotyczącymi opłaty reprograficznej. Według poprawek przyjętych na wczorajszym głosowaniu, do listy sprzętu objętego "podatkiem od piractwa" dołączą smartfony i tablety.

Opłata reprograficzna powstała jako „zadośćuczynienie” dla twórców, których prace kopiowane są legalnie (takie mamy prawo) na własny użytek osobisty przez polskich obywateli. Do tej pory opłata ta nie obejmowała smartfonów i tabletów, co od jakiegoś czasu próbowało zmienić nasze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cóż, wczoraj Ministerstwo dopięło swego – posłowie głosujący nad poprawkami do ustawy o opłacie reprograficznej, głosowali za dodaniem smartfonów i tabletów do listy urządzeń objętych dodatkowym podatkiem.

I tak właśnie dzięki naszym politykom, ceny najnowszych gadżetów staną się jeszcze wyższe. Dla naszego dobra oczywiście.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.