Sony przejmuje OnLive!

Producent PlayStation przejmuje kolejną firmę, zajmującą się świadczeniem gier wideo jako strumieniowanej usługi. Tym razem jest to OnLive, prekursor całej branży.

Sony i OnLive potwierdziły, że pierwsza z firm przejmuje wszystkie usługi i własność intelektualną drugiej. Choć Sony jak dotąd nie wytłumaczył oficjalnie w jakim celu przejmuje OnLive, odpowiedź wydaje nasuwać się sama: zdaniem wielu ekspertów, gry wideo, podobnie jak oprogramowanie, przejdą na model abonamentowy, a technologia strumieniowania pozwala na oferowanie gier posiadaczom nawet niedrogich, mało wydajnych urządzeń.

Wszystkie gry użytkowników OnLive, ich zapisane stany i osiągnięcia zostaną usunięte wraz z danymi osobowymi klientów usługi 30 kwietnia. Gry kupione na Steamie za pośrednictwem OnLive będą dalej przypisane do konta Steam.

It is with great sadness that we must bring the OnLive Game Service to a close. Sony is acquiring… Read More: http://t.co/WGaO1IsrmY

— OnLive (@OnLive) kwiecień 2, 2015

0
Źródło: OnLive
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.