Sony Xperia Z4 i LG G4: pierwsze wyniki benchmarków!

Oczywiście o każdym z tych telefonów wiemy już coraz więcej, choć nie zawsze są to w pełni potwierdzone informacje. Tym niemniej często – ze względu na źródło bądź charakter podawanej wiedzy – można im wierzyć.
Sony Xperia Z4 i LG G4: pierwsze wyniki benchmarków!

Tu znajdziecie nasze dotychczasowego doniesienia na temat LG G4 i o Sony Xperia Z4.

Jednym z takich dość wiarygodnych źródeł “przecieków” są wyniki benchmarków. Można się z nich dowiedzieć zarówno wielu detali technicznych (w tym przypadku np. dotyczących grafiki urządzeń), jak i przede wszystkim poznać poziom wydajności nowych urządzeń. Warto jednak pamiętać o tym, że czasem mamy do czynienia z egzemplarzami przedprodukcyjnymi, więc wyniki testów oficjalnych, produkcyjnych egzemplarzy mogą się nieco różnić.

Tym razem w sieci pojawiły się wyniki testu wydajności układów graficznych smartfonów, wykonanego w benchmarku GFXBench. A w nim… dwie perełki: Sony Xperia Z4 (kryjąca się prawdopodobnie pod nazwą kodową E6553) oraz LG G4. Nowa topowa Xperia, wyposażona w grafikę Adreno 430, wypadła w tym teście bardzo dobrze – 1115 ramek i częstotliwość 18 kl./s. LG G4 (Adreno 418) zanotowało znacznie gorszy wynik – 348 ramek i 5,6 kl./s.

Pośrednio potwierdzają się również informacje, że smartfon Sony wyposażony będzie w 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 810, natomiast LG G4 – w 6-rdzeniowy 808.