Tak wygląda androidowy smartfon z Windows

Kilka tygodni temu Microsoft ogłosił umowę partnerską z największym producentem smartfonów w Chinach, firmą Xiaomi, na mocy której jego sztandarowy model będzie umożliwiał podmianę fabrycznie instalowanego w nim Androida na system Windows 10.

Microsoft chce, by wszyscy producenci smartfonów z Androidem umożliwiali swoim klientom podmianę systemu operacyjnego na Windows. Choć trudno uwierzyć, by kiedykolwiek udało mu się przekonać wszystkich lub nawet większość, to największy producent smartfonów w Chinach zdecydował się na współudział w tym eksperymencie. W efekcie przygotowywana jest wersja Windows 10 na sztandarowy model Mi4, a dziś w Sieci pojawiło się wideo prezentujące ten mezalians w praktyce.

Warto pamiętać, że sam Windows 10 jest jeszcze nieukończony, więc to, co widać na filmie, to jego wczesna wersja poglądowa.

0
Źródło: Windows Central
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.