Ten kontroler do VR oszuka twój zmysł dotyku

Oculus (Facebook), Valve i HTC, czy Samsung próbują stworzyć jak najlepsze urządzenie do wyświetlania obrazu wirtualnej rzeczywistości, a co z kontrolerem?

Naukowcy z Uniwersytetu RICE stworzyli rękawicę, z wbudowanymi pęcherzami powietrza, które wypełniając się nim mają szansę na oszukanie naszego kolejnego zmysłu: dotyku. Co więcej: rękawica będzie bezprzewodowa, więc jeśli baliście się, że będzie to kolejny gadżet, który „przywiąże” was kablem do komputera przekazującego obraz do waszych gogli VR, możecie spać spokojnie.

Projektem zainteresowała się firma Virtuix, która chce, aby rękawica opracowywana na Uniwersytecie RICE była dodatkiem do wielokierunkowej bieżni Virtuix Omni VR. Kontroler zakładany na rękę będzie też z pewnością tańszy, przez co na pewno ma szansę stać się bardzo popularnym urządzeniem peryferyjnym dla entuzjastów VR.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.