U Samsunga coraz gorzej

Firma Samsung opublikowała swoje prognozy finansowe na pierwszy kwartał fiskalny tego roku. Koreańczycy ostrzegają, że zarówno ich przychody jak i zyski po raz kolejny odnotują spadek.

Choć z zewnątrz Samsung wydaje się być korporacją odnoszącą pasmo nieprzerwanych sukcesów, to rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Firma traci udziały rynkowe na rzecz konkurencji, a zyski spadają. Co więcej, nadciągający koniec pierwszego kwartału fiskalnego bieżącego roku nie sugeruje żadnych zmian: Samsung przewiduje 30-procentowy spadek zysku operacyjnego w porównaniu do analogicznego kwartału rok temu.

Samsung atakowany jest z dwóch stron: w segmencie droższych urządzeń walczy z Applem, a w przypadku urządzeń z niższej półki cenowej ma groźnych rywali w postaci takich firm jak Xiaomi. Na szczęście dla Koreańczyków, smartfony Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge zbierają ciepłe recenzje, zarówno w mediach, jak i od użytkowników, zapowiadając się na kolejny sprzedażowy hit.

0
Źródło: MarketWatch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.