W końcu wygodne komentowanie na Twitterze

Twitter w końcu pozwala na wygodne i szybkie cytowanie cudzego tweeta z własnym komentarzem. Co więcej, komentowany tweet tylko nieznacznie zmniejsza 140-znakowy limit znaków na post, będący znakiem rozpoznawczym tego serwisu społecznościowego.

Do tej pory cytowanie tweetów i podawanie ich dalej z komentarzem było nieoficjalną funkcją Twittera, dostępną wyłącznie na kilku nieoficjalnych mobilnych aplikacjach do obsługi tego serwisu. Twórcy tego największego na świecie serwisu mikroblogowego dostrzegli zapotrzebowanie na łatwe i szybkie komentowanie cudzych wypowiedzi i w końcu przestali nas zmuszać do korzystania z rozwiązań firm trzecich: cytowanie jest teraz oficjalnie częścią serwisu.

Cytowanie całego tweeta pozostawia nam 116 znaków na komentarz. Jest już dostępne w webowej wersji Twittera a także w aplikacji na iOS-a. Wkrótce funkcja ta ma trafić również na Androida. Niestety, o aktualizacji dla Windows nie wiemy nic.

Say more with revamped quote Tweet! Rolling out on iPhone and web, coming soon to Android. https://t.co/Bcl3E859nepic.twitter.com/fioAPPi0nW

— Twitter (@twitter) kwiecień 6, 2015

0
Źródło: Twitter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.