W Mortal Kombat X nie musisz się uczyć fatality, wystarczy, że zapłacisz…

Fatality, czyli widowiskowe egzekucje pokonanego przeciwnika to znak charakterystyczny serii Mortal Kombat. By móc wykonać taki ruch gracz musi wyuczyć się trudnej sekwencji przycisków. Tak przynajmniej było do najnowszej odsłony gry, która właśnie dzisiaj debiutuje na konsolach nowej generacji i komputerach PC.

Najwyraźniej NetherRealm Studios postanowiło zarobić na leniwych graczach. W cyfrowych sklepach pojawiły się DLC oferujące łatwiejsze fatality w różnych cenach. Pakiet 30 sztuk kosztuje 4,99 dolarów, natomiast za zestaw 5 łatwiejszych egzekucji zapłacimy 0,99 dolara (około 4,15 zł). Z opisu wynika, że sekwencje i tak trzeba będzie wyprowadzić kilkoma ruchami, a nie jednym przyciskiem, ale może ktoś się skusi na taką pomoc.

Ja osobiście nie widzę sensu takich DLC. Wykonanie fatality zawsze wywoływało największą satysfakcję właśnie z powodu owej trudności, a teraz zostało to sprowadzone do wizualnego efektu, który przez fakt możliwości kupna, nikomu już nie będzie imponował.

Aktualizacja:

Łatwiejsze fatality da się także odblokować bezpłatnie poprzez postęp w grze.

Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.