Współtwórca Surface’a o swoich porażkach

Pierwsze tablety Surface pojawiły się na rynku w 2012 roku, zbierając umiarkowane recenzje i odnotowując bardzo niskie wyniki sprzedaży. To poskutkowało gigantycznym odpisem księgowy o wartości 900 miliomów dolarów. To było, zdaniem współtwórcy tabletu, uczące pokory, ale też bardzo cenne.

Panos Panay, współtwórca Surface’a, twierdzi, że porażka tabletów i komputerów pierwszej generacji była niesamowicie cenną lekcją dla Microsoftu. Twierdzi, że zarówno Steve Ballmer jak i Satya Nadella doskonale zdają sobie sprawę czym ma być Surface i że jego droga do sukcesu nie będzie krótka ani łatwa. Stąd dwie kolejne generacje urządzeń, mimo iż dopiero od niedawna zaczęły zdobywać popularność.

Twierdzi, że konieczność księgowego odpisu o wartości 900 milionów dolarów, jakiego trzeba było dokonać w wyniku beznadziejnej sprzedaży Surface’ów pierwszej generacji, była nauczką „nie do zapomnienia”, ale też niezbędną dla całego działu sprzętowego Microsoftu. Jest zdania, że gdyby nie ta porażka, nie powstałby nigdy tak dobry komputer, jakim jest Surface Pro 3.

0
Źródło: CNNMoney
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.