Xbox miał być za darmo

Konsola Xbox pojawiła się w sprzedaży pod koniec 2001 roku w cenie 299 dolarów. To była potężna maszyna do grania, która... nie odniosła większego sukcesu. Dziś się dowiadujemy, że pierwotnie jej model biznesowy był zupełnie inny od tego, który przyjęto.

Jak wynika z wywiadu z Seamusem Blackleyem, współtwórcą Xboxa, opublikowanym na łamach GamesIndustry.biz, Microsoft planował rozdawanie konsol Xbox za darmo, by przyciągnąć do niego osoby do tej pory niezainteresowane grami wideo a także twórców tych gier. Jak twierdzi, w tamtych czasach uważano, że największym rynkiem gier będzie właśnie ten dedykowany „niedzielnym” graczom.

Microsoft był, zdaniem Blackleya, na tyle zdeterminowany w walce o „niedzielnego” gracza, że zamiast rywalizować z Nintendo planował… kupić japońską firmę. Sam Xbox miał też pracować pod kontrolą „pełnego” Windows.

0
Źródło: GamesIndustry.biz
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.