10 najpopularniejszych producentów smartfonów

Koniec poprzedniego roku był równie szczęśliwy dla dwójki najbardziej popularnych producentów - Samsunga i Apple. Następne trzy miesiące jednak zadziałały bardziej na korzyść tego pierwszego.

Dzięki opublikowanemu w sieci raportowi prezentującemu dziesiątkę producentów posiadających największe udziały w smartfonowym rynku widzimy, że koreańska marka o 6,4% wyprzedza firmę Apple. Nie ma w tym nic zaskakującego. W końcu Samsung posiada szeroką gamę produktów, od nisko do wysokobudżetowych, podczas gdy Apple celuje ciągle tylko w bardziej zasobne portfele klientów.

Słabiej na rynku radzą sobie Lenovo i Huawei, natomiast nieznacznie lepiej kształtuje się pozycja LG i Xiaomi. Warto zauważyć, że na całą dziesiątkę przypada aż 9 firm azjatyckich. Raport potwierdza też dane na temat słabej kondycji Microsoftu i Sony – smartfony tych firm sprzedają się gorzej niż słuchawki Vivo – chińskiego producenta, który pierwotnie miał w swojej ofercie tylko sprzęt audio/video.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.