16-letni Polak zwycięzcą międzynarodowego konkursu informatycznego

Wojtek Różowski ma 16 lat i pochodzi z Trzebini, sam określa się "padawanem programowania" i właśnie wygrał międzynarodowy konkurs informatyczny Infomatrix, który odbył się w Bukareszcie.

Różowski może być dumny z pierwszego miejsca. Projekt, który mu je zapewnił był bardzo ambitny: Wojtek zaprojektował bowiem własny system operacyjny. Ta tematyka zdaje się interesować go najbardziej – jego badania pt „Modularny system operacyjny” została nagrodzona w marcu, na konkursie naukowym E(x)plory 2015. Młody programista opisuje swój projekt w następujący sposób:

Mój projekt „Modularny system operacyjny” jest praktyczną impementacją pracy zgłoszonej rok temu, rozwiniętą podczas stażu badawczo-rozwojowego w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Stworzony system charakteryzuje się dużą stabilnością i przenośnością a ponadto jest częściowo zgodny ze standardem POSIX.

Ciekawe jak dalej potoczy się kariera genialnego 16-latka. Ciekawe, czy zostanie w kraju.

0
Źródło: innpoland
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.