Android Lollipop coraz bardziej popularny

"Lizak", czyli wersja Androida oznaczona numerem 5 nie miał najlepszego startu, jeśli chodzi o swój procentowy udział na urządzeniach mobilnych z systemami Google. Powoli jednak zaczyna doganiać peleton i obecnie może pochwalić się trzecim miejscem, dzięki swojemu najnowszemu wynikowi: 9%

9% to nadal bardzo niewiele, jednak Lollipop wyprzedził w końcu Gingerbreada, czy Ice Cream Sandwich. Oczywiście w porównaniu z udziałem wersji KitKat (39,8%), czy Jelly Bean (39,2%), obecny wynik Lollipopa nadal daleki jest od zaimponowania komukolwiek, powoli jednak, według prognoz Google ma się to zmienić.

Wszystko oczywiście dzięki nowym flagowcom producentów mobilnych sprzętów z Androidem. Samsung Galaxy S6, Huawei P8, czy najnowsza Xperia Z na pewno przyczynią się do popularyzacji najnowszej wersji mobilnego systemu Google’a. Mamy nadzieję, że do czasu, aż Lizak przekroczy te 15-20% udziałów, Google naprawi wyjątkowo dokuczliwe błędy występujące w Lollipopie – system ma problemy z zarządzaniem pamięcią RAM, przez co nie wszystkie aplikacje działają na Lollipopie tak, jak działać powinny. Niedawno wydana wersja 5.1.1 ma rozwiązać ten problem – oby wszystkie urządzenia z Androidem 5.x otrzymały ją jak najszybciej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.