Android w ogniu krytyki

Microsoft to jeden z największych konkurentów dla Google'a i nie byłby sobą, gdyby nie wykorzystał konferencji Ignite do otwartej jego krytyki. Tym razem gigant z Redmond wytknął Androidowi opieszałość w publikowaniu łatek bezpieczeństwa.

W drugi wtorek każdego miesiąca wszyscy użytkownicy systemu Microsoft otrzymują do niego łatki i aktualizacje, wprowadzające do niego nowe funkcje oraz (dużo częściej) usuwające błędy i luki w zabezpieczeniach. Jak twierdzi Microsoft, tego dnia serwery Windows Update obsługują ponad 858 milionów użytkowników. Tymczasem posiadacze Androida nie mają już tak dobrze.

Google nie bierze żadnej odpowiedzialności za aktualizowanie urządzeń swoich użytkowników, wręcz się jej zrzeka. To oznacza, że użytkownicy indywidualni i firmy są narażeni na ataki ze strony cyberprzestępców — stwierdził Terry Myerson podczas konferencji Ignite.

Trudno się z tym nie zgodzić. Choć z drugiej strony, warto się zastanowić czemu Windows tak często musi być łatany…

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.