Armia amerykańska chce usamodzielnić swoje roboty

Nie tylko Google pracuje nad autonomicznymi robotami. W laboratoriach Amerykańskiej Marynarki Wojennej, wojskowi naukowcy szukają optymalnych rozwiązań, które w przyszłości pozwolą na zminimalizowanie liczby żywych żołnierzy na polu bitwy.

Amerykańskie wojsko już teraz korzysta z imponującej liczby robotów, jednak maszynom obecnie odbywającym służbę daleko do ideału, jakim byłaby w pełni autonomiczna jednostka. Obecne konstrukcje wymagają stałego nadzoru człowieka. Wkrótce ma to się jednak zmienić.

Marynarka wojenna USA chce opracować rozwiązania, które pozwoliłyby aby ludzcy żołnierze praktycznie nie narażali się na żadne ryzyko, przebywając w strefie działań wojennych. Eksperyment ten chce zacząć od konstrukcji robotów rekonesansowych – minie jeszcze kilka, być może nawet kilkanaście lat, zanim armia amerykańska zdecyduje się wyposażyć autonomicznego robota w broń, jednak prędzej, czy później taki scenariusz na pewno zostanie przetestowany.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.