Bodyguard na żądanie

Mobilna aplikacja Uber kojarząca pasażerów z kierowcami zdobyła uznanie w wielu krajach świata. Najnowszy startup z San Francisco opiera się na podobnym pomyśle tylko dotyczącym branży ochroniarskiej.

Johnny Chin i Antoine Chevigne wpadli na poniższy pomysł, gdy mieszkali za granicą w niebezpiecznych miastach. Bannerman pozwala zamówić w wybrane miejsce ochroniarza poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną. Nieuzbrojony „bramkarz” zjawia się maksymalnie w ciągu jednej godziny. Ochroniarzem może zostać każdy – oczywiście po pozytywnej weryfikacji w bazie danych FBI i Departamentu Sprawiedliwości. Klienci mogą, podobnie jak w aplikacji Uber, oceniać ich działania, co pomaga później w wyborze kandydata. Ochroniarze zarabiają około 35 dolarów na godzinę, z czego niewielka część zysku trafia do kieszeni Bannermana.

Usługa na razie dostępna jest wyłącznie w San Francisco, Seattle, Los Angeles i San Diego. Niewykluczone jednak, że podobnie jak Uber w końcu trafi też poza granice USA.

0
Źródło: Geekwire.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.