Cortana przemówi męskim głosem

Jedną ze zmian, jakie przyjdą wraz z systemem Windows 10, ma być również... zmiana płci słynnej cyfrowej asystentki – Cortany. A raczej nie tyle zmiana, co możliwość dokonania takiej zmiany.

Na konferencji Build 2015 szef zespołu Microsoftu zajmującego rozwijaniem asystenta głosowego Cortana, Michael Calcagano, oznajmił, że jego firma zdecydowała się dać użytkownikom wybór. Jeśli któryś z nich zamiast sympatycznej, nieco seksownej asystentki będzie wolał słyszeć informacje przekazywane męskim, głębszym głosem, to nie będzie z tym problemu.

Calcagano stwierdził, że jego zespół właśnie nad tym pracuje, natomiast nie chciał zdradzić, jakie imię nosić będzie Cortana w wersji męskiej. „Nie wiem, może Cortano?” – zażartował tylko.

Na marginesie warto dodać, że nie byłoby to pierwsze „rozdwojenie jaźni” asystenta głosowego Microsoftu. Już wcześniej z Cortany „wydzielił się” asystent Xiao Na, funkcjonujący na rynku chińskim i mający postać żółtej główki z czarnymi, lekko skośnymi oczętami.

0
Źródło: Gizmodo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.