Czyżby Samsung zmienił po cichu matryce w Galaxy S6 i S6 Edge?

Ogromna sprzedaż najnowszych flagowców firmy Samsung: S6 i S6 Edge zmusiła producenta do wprowadzenia kilku "poprawek" jeśli chodzi o specyfikację telefonów. Pamiętacie, że w S6 montowane były matryce Sony IMX240?

Jak odkrył serwis SamMobile, nowsze egzemplarze S6 i S6 Edge występują również z matrycami Samsunga: ISOCELL. To dość duża niespodzianka, ponieważ wszystkie modele wysłane dziennikarzom do testów miały zamontowaną matrycę IMX240.

Biuro prasowe koreańskiego giganta bardzo szybko zareagowało na te doniesienia – w oficjalnym oświadczeniu firmy możemy przeczytać, że

zarówno S6, jak i S6 Edge korzystają z matryc fotograficznych pochodzących od kilku producentów. Matryce te, tak jak reszta technologii wykorzystanej w produktach Samsunga spełniają ścisłe normy, jeśli chodzi o ich jakość i wydajność.

Testy porównawcze obu matryc potwierdzają powyższe oświadczenie Samsunga, niemniej jednak to dość dziwne, że Koreańczycy nie poinformowali o tym, że w ich najnowszych modelach flagowych znajdziemy nie tylko matryce od Sony. Chociaż patrząc na popularność najnowszej generacji Galaxy, nie zdziwilibyśmy się, gdyby Sony po prostu nie nadążało z produkcją matryc, więc Samsung musiał improwizować.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.