Hybryda smartfona z laptopem opatentowana przez Samsunga

Sama koncepcja nie jest niczym nowym. Kilka lat temu Asus wprowadził na rynek serię PadFone'ów (te obsługiwały jednak jeden system). Latem ubiegłego roku firma zapowiedział zbliżone rozwiązanie w Transformer Book V. Od tamtego czasu jednak słuch o rewolucyjnym produkcie Asusa zaginął. Teraz Samsung chce próbować swoich sił w hybrydowych urządzeniach mobilnych.

Patent Samsunga zakłada podobne rozwiązanie co asusowe PadFone’y. I w jednym i w drugim przypadku sercem układu jest smartfon działający na Androidzie. To on jest odpowiedzialny za wszelkie możliwe obliczenia. Różnica polega na tym, że opatentowany przez Samsunga smartfon ma mieć możliwość odpalenia systemu Windows po zadokowaniu w obudowie laptopa. Następnie smartfon zostaje wykorzystany jako dodatkowy ekran lub zwyczajnie jako większy touchpad. Choć w tym drugim przypadku wygodniej byłoby umieścić go jednak pod klawiaturą, a nie nad.

Niestety nie wiemy nic na temat faktycznego wdrożenia owego patentu w życie.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.