Ile będą kosztować Hololens?

Jeśli liczyliście na wydatek rzędu ceny konsoli nowej generacji to lepiej zacznijcie już teraz odkładać pieniądze. Hololens będą kosztować mniej więcej tyle, ile laptop z dobrą specyfikacją.

Microsoft zdradził serwisowi New York Times, że jego gogle do rozszerzonej rzeczywistości będą kosztowały „znacznie więcej niż Xbox One czy PS4”. Na ten moment ceny konsol kształtują się w okolicach 350-400 dolarów, możemy zatem liczyć na wydatek rzędu nawet tysiąca dolarów.

Microsoft podkreśla bowiem, że Hololens to nie tylko urządzenie do wyświetlania obrazu, jak wszystkie alternatywne gogle VR, ale sprzęt komputerowy następnej generacji. Coś, co zmieni nasz sposób korzystania z wirtualnej przestrzeni. Hololens są bezprzewodowe i nie wymagają integracji z innymi urządzeniami – smartfonami czy notebookami – przez co ich cena może rzeczywiście być wysoka.

0
Źródło: Venturebeat.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.