Kolejny atak phishingowy na użytkowników Allegro

Cyberprzestępcy próbują nakłaniać odbiorców sfałszowanej wiadomości e-mail do kliknięcia odsyłacza otwierającego podrobioną stronę logowania do serwisu. W ten sposób prywatne dane użytkowników trafiają prosto w ręce nieupoważnionych osób.

Polski oddział Kaspersky Lab radzi zwracać uwagę na fałszywe maile, które kierowane są w stronę użytkowników Allegro. Cyberprzestępcy wykorzystują oficjalny wygląd wiadomości wysyłanych przez serwis (łącznie z logo i charakterystycznym formatowaniem). Każdy mail zawiera w sobie temat „Komentarz do transakcji: negatywny” i dotyczy losowo wybranego przedmiotu. Nawet jeśli użytkownik nie brał udziału w takiej aukcji przezornie może kliknąć zamieszczony w mailu odnośnik, by wyjaśnić pomyłkę. Na to jednak tylko liczą przestępcy.

Po kliknięciu w odsyłacz użytkownik zobaczy panel logowania – bliźniaczy do tego, jaki znajduje się na prawdziwej stronie Allegro. Gdy wprowadzone zostaną dane, wyświetli się komunikat o ich nieprawidłowości, a wpisane wcześniej loginy i hasła trafią prosto w ręce przestępców.

0
Źródło: Kaspersky Lab - materiały prasowe
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.