Lepsze filmiki hyperlapse dzięki nowej aplikacji Microsoftu

Narzędzie opracowane przez Microsoft Research ma zaradzić problemowi "skaczącego obrazu" powstającego przy odtwarzaniu filmów w przyspieszonym tempie. Dzięki zastosowaniu specjalnych algorytmów, które rekonstruują ścieżkę kamery efekt końcowy jest imponujący.

Microsoft pracował nad aplikacją Hyperlapse od zeszłego roku. Już wtedy jej prototyp robił wrażenie. Dziś każdy użytkownik systemu Windows Phone i Android może sprawdzić na własnym smartfonie jak narzędzie sprawdza się w akcji. Interfejs aplikacji jest prosty – wystarczy wybrać z pamięci nagrany wcześniej film, ustawić interesującą nas prędkość filmu, a resztę program wykona automatycznie. Drgania obrazu są widocznie zniwelowane, a cały materiał zyskuje na płynności.

Wersję dla Windows Phone można pobrać bezpośrednio ze sklepu. By pobrać Hyperlapse na Androida konieczne jest dołączenie do grupy w Google+ (apka jest na tej platformie w fazie beta). Aplikację można też bezpłatnie pobrać na pecety z systemem Windows.
0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.