LG G4 dokładnie zmierzone w benchmarkach

G4 to – jakby ktoś jeszcze nie wiedział – nowy, flagowy czy też topowy smartfon LG. I rzeczywiście całkiem dobrze wyposażony w 6-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808, grafikę Adreno 418 i 3 GB pamięci RAM typu LPDDR3. To na pewno nie jest poziom wyposażenia, którego należałoby się wstydzić, ale problem polega na tym, że w topowych modelach innych firm znajdziemy albo Snapdragona 810, albo też MediaTek-a MT6595 (Huaweii i Meizu), albo wreszcie – jak w przypadku Samsunga Galaxy S6 – opracowanego przez tego producenta Exynosa 7420.
LG G4 dokładnie zmierzone w benchmarkach

LG G4 zadebiutowało nieco później od tych konstrukcji, dlatego można by się spodziewać, że projektanci tej firmy wyciągną z kapelusza sprzęt jeszcze mocniejszy i jeszcze bardziej wydajny. Rzeczywiście, Snapdragon 808 okazał się pewną niespodzianką, ale jeśli chodzi o wyniki w benchmarkach… no cóż. Zobaczcie sami:

Warto zauważyć, że sama wydajność procesora LG G4 (benchmarki Vellamo Metal i Basemark OS II) okazała się zaskakująco wysoka – Snapdragon 808 przegrywa jedynie z Exynosem w Samsungu Galaxy S6. Gorzej radzi sobie z wyświetlaniem wymagających grafik (np. GFXBench T-Rex HD on-screen) i ogólną wydajnością systemu (np. AnTuTu). G4 przegrywa między innymi z Galaxy Note 4, który jest konstrukcją zaprezentowaną jeszcze we wrześniu zeszłego roku.

Można więc powiedzieć, że nowy smartfon LG oferuje ogólną wydajność na poziomie obecnych smartfonów z klasy “wyższej średniej”, a nie “absolutnie topowej”. Cóż, jeśli znajdzie to swoje odzwierciedlenie również w polityce cenowej tej firmy, to nie mamy nic przeciwko temu…