Microsoft spadł na trzecią pozycję w rankingu firm technologicznych

Świat nowych technologii wciąż ewoluuje - chcąc utrzymać się w pierwszej trójce, firmy muszą trzymać rękę na pulsie, jeśli chodzi o sprzęt mobilny. Firma Samsung okazała się działać o wiele skuteczniej od Microsoftu, dzięki czemu gigant z Redmond stracił swoje zaszczytne drugie miejsce.

Według magazynu Forbes, Microsoft stał się trzecią, najbogatszą firmą na Świecie, jeśli chodzi o nowe technologie. W listopadzie 2014 gigant z Redmond zajmował jeszcze drugą pozycję, jednak ostatni kwartał okazał się o wiele lepszym okresem dla koreańskiego Samsunga, który razem ze swoimi nowymi flagowcami – S6 i S6 Edge przypuścił atak na pozycje Microsoftu.

Zanim zaczniemy ekscytować się zmianami na podium, należy pamiętać, że mówimy tutaj o jednym, wewnętrznym rankingu prowadzonym przez magazyn Forbes. Bardziej wiarygodnym źródłem będą raporty finansowe obu firm, które zostaną opublikowane pod koniec roku – wtedy też zresztą ukaże się Windows 10, najważniejszy obecnie projekt Microsoftu.

Do tego, statek z Redmond ma nowego kapitana – Microsoft pod kierownictwem Nadelli zbiera coraz lepsze recenzje, a produkty firmy dostępne dla systemów konkurencji (Android, iOS) często okazują się lepsze od „rdzennych aplikacji”.

0
Źródło: Forbes
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.