Minecraft najbardziej popularną grą na YouTube w historii

Gra studia Mojang (teraz będąca własnością Microsoftu) odniosła niewyobrażalny sukces finansowy. Prawie nieograniczone możliwości budowania światów sprawiły, że w Minecrafta nie tylko dobrze się gra, ale też ogląda z ciekawością.

Serwery YouTube’a uginają się pod ciężarem materiałów wideo dotyczących Minecarfta. Na portalu znajdziecie już 42 miliony filmów ukazujących rozgrywkę z gry. „Minecraft” jest także drugim najczęściej wyszukiwanym słowem na YouTube.

Choć Minecraft jest znacznie uboższy wizualnie niż GTA, które zajmuje drugie miejsce wśród najbardziej popularnych gier na YouTube i znacznie mniej dynamiczny niż gry e-sportowe typu Leauge of Legends przyciąga do siebie niesamowitą liczbę oglądających. Warto zauważyć, że całkiem niezłym powodzeniem cieszą się także mniejsze gry niezależne – Garry’s Mod i Five Nights at Freddy’s.

Tak prezentuje się lista 10 najbardziej popularnych gier na YouTube:

1. Minecraft

2. Grand Theft Auto

3. League of Legends

4. Call of Duty

5. FIFA

6. Garry’s Mod

7. The Sims

8. Five Nights at Freddy’s

9. Puzzles & Dragon

10. Dota 2

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.