Nokia świętuje swoje 150. urodziny!

Właśnie dziś przypadają 150. urodziny firmy Nokia. Choć zasłynęła dzięki swoim rewelacyjnym telefonom, był to zaledwie epizod w jej historii.
Nokia 3310

Nokia 3310

Twórcy kultowego telefonu 3310 świętują swoje 150. urodziny. Dokładnie w 1865 roku została zarejestrowana w odpowiednim urzędzie. Nikt wtedy się nie spodziewał, że stanie się najważniejszą i największą firmą w całej historii Finlandii, które na całym świecie zyska miliardy klientów.

Nokia zajmowała się przetwórstwem drewna i kauczuku, energetyką, systemami telegraficznymi, elektrycznymi maszynami przemysłowymi, telekomunikacją oraz, co przyniosło jej szczególną sławę, telefonami komórkowymi.

Niestety, zdecydowała się całkowicie porzucić rynek smartfonów, by móc skupić się na rozwiązaniach telekomunikacyjnych i kartograficznych, choć krążą plotki, że i to ostatnie przedsięwzięcie wkrótce zostanie przez giganta porzucone i, podobnie jak dział telefonów komórkowych, sprzedane innej firmie.

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.