Noteslate Shiro: e-tuszowy notatnik i czytnik e-booków w jednym

Kilka lat temu firma Noteslate obiecywała wprowadzić na rynek tani tablet dedykowany studentom i osobom wykonującym często notatki. Jego cena nie miała wówczas przekraczać 99 dolarów. Tego ostatniego warunku nie udało się spełnić, ale w stosunku do możliwości tego urządzenia, to dalej niewiele.

Noteslate Shiro to 6,8-calowy tablet z ekranem w technologii E Ink Pearl (1080 x 1440 pikseli rozdzielczości), który wyświetla treści i obrazy w 16 odcieniach szarości. Do tego posiada podświetlenie, zatem możemy z niego korzystać także w gorszych warunkach oświetleniowych lub zupełnie w nocy. 8 GB pamieci pomieści wiele notatek i e-booków, ale można zawsze dołożyć kartę microSD.

Zaletą urządzenia jest rysik, dzięki któremu sporządzanie notatek będzie znacznie prostsze. Oczywiście do tego samego można wykorzystać zwykły tablet, ale dzięki technologii e-ink Noteslate Shiro wytrzyma znacznie dłużej na jednym ładowaniu. Producent nie podaje dokładnie czasu pracy, ale możemy spodziewać się tu podobnej wartości co w alternatywnych czytnikach, czyli około 1 miesiąca.

Noteslate Shiro można zamówić w przedsprzedaży za kwotę 199 dolarów. Trwają prace nad wprowadzeniem na rynek urządzenia o przekątnej ekranu wynoszącej 13 cali.

0
Źródło: Liliputing.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.